Cemal Tollu #Kimdir🔍 Cemal Tollu, Mühendishâne-i Berrî-i Hümâyun mezunlarından Mehmet Sait Bey'in oğlu olarak İstanbul'da... | Instagram
Quiet - Ressam Cemal Tollu'yu anıyoruz... (1899- 26 Temmuz 1968) 1930 kuşağının önde gelen temsilcilerindendir. Resimlerinde yerel konuları kübist bir anlayışla işleyen Tollu, D Grubu sanatçılarındandır. Eserleri İstanbul Resim ve Heykel Müzesi'nde,
![Doğukan İşler on X: ""Dervişler Sema Ayininde" Ressam: Cemal Tollu (1899-1968) https://t.co/7Noj6Eel8c" / X Doğukan İşler on X: ""Dervişler Sema Ayininde" Ressam: Cemal Tollu (1899-1968) https://t.co/7Noj6Eel8c" / X](https://pbs.twimg.com/media/D72UYAxXkAUtKNT.jpg)
Doğukan İşler on X: ""Dervişler Sema Ayininde" Ressam: Cemal Tollu (1899-1968) https://t.co/7Noj6Eel8c" / X
![CEMAL TOLLU (1899-1968)-"Natürmort". İmzalı. 45x35 cm. Karton üzeri yağlıboya. * Yüksek | İstanbul Antik Sanat CEMAL TOLLU (1899-1968)-"Natürmort". İmzalı. 45x35 cm. Karton üzeri yağlıboya. * Yüksek | İstanbul Antik Sanat](https://d35fbhjemrkr2a.cloudfront.net/Images/Shop/73/Product/9624/400/66c29b1ca4cb4b60bb90ac6e6a2b2a62.jpg)